X

27 mijë euro poshtë krevatit, si u arrestua shqiptari

Policia italiane ka ekzekutuar 29 masa paraprake kundër të dyshuarve për trafik drōge në Itali.

Pak kohë më parë, në Piacenza të shtetit fqinj përfundoi me sukses operacioni i koduar “Paride”, duke dërguar në pranga disa persona, kryesisht shqiptarë nën akuzat për trafik të lëndëve narkōtike.

Pas arrestimeve, policia e vendit fqinj ka kontrolluar shtëpinë e të dyshuarve dhe në banesën e një shqiptari të prangosur tani, ka gjetur 27 mijë euro të gatshme. Hetuesit kanë thënë se paratë ishin “totalisht të pajustifikuara”.

Mediat fqinje shkruajnë se në krevatin e dhomës së gjumit të një shqiptari të arrestuar nga policia, u gjetën 27 mijë euro dhe ai nuk ishte në gjendje të justifikonte përfitimin e tyre.

Sipas forcave policore, grupi krìminal kishte shumë të holla në duar dhe se kishin gjetur edhe bashkëpunëtorë, të gatshëm për të pastruar këto para.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Meta me Ambasadorët e Vishegradit: Të plotësohen pa humbur kohë kushtet për hapjen e negociatave me BE

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka pranuar ftesën e Ambasadorëve të vendeve të Vishegradit, për të marrë pjesë së bashku...

Close