X

Koronavirusi ‘mbërrin’ në Ersekë, 60-vjeçarja nga Tirana shkoi për të kaluar pushimet, izolohet pasi shfaqi simpotoma

Shfaqet rasti i parë me COVID-19 edhe në qytetin e vogël juglindor të Ersekës.

Sipas News24, një 60-vjeçare, e cila jeton në Tiranë shkoi për të pushuar në shtëpinë e saj të pushimit në Ersekë por shfaqi shenja nga COVID-19.

Ajo është zhvendosur prej disa ditësh dhe ka shfaqur shenjat e COVID-19 duke u izoluar menjëherë.

Ndërkohë gjendja e saj është e stabilizuar. Erseka bëhet qyteti i dytë në qarkun e Korçës ku ka të shënuar me koronavirus teksa është një nga qarqet me më pak të infektuar.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Covid-19, Shqipëria në listën e kuqe gjermane

Maqedonia e Veriut regjistroi së fundi 15 viktima nga koronavirusi, shifra më e lartë kjo e vdekjeve brenda një dite...

Close