X

Dy rastet me koronavirus në Patos, si u infektua familja


Në 24 orët e fundit, në vendin tonë janë konfirmuar 82 raste të reja me koronavirus. Nga këto raste, dy të infektuar u konfirmuan në Fier.

Dy rastet e reja janë të vatrës në Patos. Bëhet fjalë për bashkëshortin e gruas 50-vjeçare që është infektuar më herët, dhe nusja e djalit.

Po ashtu mësohet se, nga katër persona në këtë familje, vetëm mbesa është negative për Covid-19.

Dyshohet se virusi është marrë nga nusja që shoqëroi të atin ne QSUT, ku ai ndodhej i shtruar para disa ditësh.

Nusja ndërkohë është infermiere në urgjencën e spitalit të Fierit ,por ka qene me leje për shkak të sëmundjes së të atit.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
FOTOT/ Grumbuj njerëzish në spital, ç’po ndodh tek Infektivi? Katër të shtruar brenda 30 minutash

Pavarësisht numrit të personave të shëruar, vijon të ketë shtrime të reja në spitalin Infektiv, tha ministria e Shëndetësisë sot,...

Close