X

“Terrorizohet” Prishtina, detajet nga përplāsja me armē zjarri

Një përplāsje me armē ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Prishtinë. Ngjarja ka ndodhur pa para orës 22:00 tek Posta Kryesore, në kryeqytetin e Kosovës.

“Sonte rreth orës 21:50, tek posta kryesore në Prishtinë ka pasur gjuajtje me armē zjārri. Policia ka dalë në vend-ngjarje, një veturë është dëmtuar, për momentin nuk kemi informata për persona të lënduar. Policia po e trajton rastin dhe për të informacione tjera u njoftojmë me kohë”, tha ai Bajram Krasniqi nga Policia e Kosovës për mediat në Prishtinë.

Më tej, Krasniqi tha se aktualisht nuk dihet për persona të lënduar.

Megjithatë, raportohet se në incident janë të përfshira një makinë e tipit Mercedes dhe një tjetër e tipit Golf 7.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Berisha: Në Shqipëri po manipulohet numri i vìktimave dhe infektimeve nga Covid

Ish-kryeministri Sali Berisha hodhi akuza të rënda kundrejt qeverisë, duke thënë se po manipulohet numri i ndërrimit të jetëve dhe...

Close