X

EMRI/ Ndalohet “Porsche” me 35 mijë pound në Elbasan, kush është poseduesi i parave

Një drejtues mjeti është ndaluar në qytetin e Elbasanit në orët e vona të mbrëmjes ndërsa në makinën e tij tip “Porsche” u gjetur pas kontrollit nga policia një shumë parash prej 35 mijë paund të padeklaruara.

Në polici për të dhënë shpjegime për këtë ngjarje është shoqëruar drejtuesi i mjetit, shtetasi Algert Lloci.

Ky i fundit mësohet se është banues në Tiranë. Policia ndërkohë ka bërë edhe sekuestrimin e sasisë prej rreth 35 mijë paundësh.

Automjeti i ndaluar është me targë “AA666YL”. Ndërsa Lloci po jep sqarime mbi origjinën dhe destinacionin e parave.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Shifra alarmante nga Kosova, regjistrohen 122 raste të reja me koronavirus

Shifra të larta vijnë sërish nga Kosova rasteve me koronavirus. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka regjistruar 122 raste të...

Close