X

Rritet përsëri numri i vìktimave nga COVID-19 në Itali

Italia ka shënuar 22 vìktima në harkun kohor të 24 orëve. Bilanci ka shënuar rritje krahasuar me ditën e djeshme, kur u shënuan tetë humbje jete, numri vìktimave më i ulët nga fillimi i marsit.

Por mbetet pothuajse i pandryshuar numri i të infektuarve të rinj në 24 orët e fundit, 174 në krahasim me 175 të ditës së djeshme.

Gjysma e të gjithë të infektuarve, ndodhen në Lombardi, e pasuar nga Emilia Romagna.

Totali i të prekurve në Itali nga pandemia kap shifrën e 240 mijë e 310 personave.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, FLASH, LAJME
Të mbijetuarit e Reçakut: Aktakuza ndaj Thaçit e Veselit, e papranueshme, duhet të ngrihet ndaj Serbisë

Aktakuza e Gjykatës Speciales në Hagës ndaj presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së Kadri Veseli është e...

Close