X

Reshje shiu në disa zona, moti për sot


Moti sot parashikohet me kthjellime e zhvillime vranësirash mesatare e të dendura në zonat malore e të ulëta në mesditë.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë shi përgjatë maleve, ndërsa në verilindje-juglindje dhe pjesërisht në qendër, përkohësisht parashikohen shtrëngata shiu të izoluara me rrufe. Mjegullinë dhe shikim i reduktuar në luginën e Drinit.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – veriperëndim 1-10 m/sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 19/28 re diell
Kukës 17/26 re diell shi
Lezhë 19/29 re diell
Dibër 13/24 re diell shi
Durrës 19/29 re diell
Tiranë 19/30 re diell
Elbasan 15/31 re diell
Berat 18/30 re diell shi
Vlorë 18/30 re diell shi
Korçë 12/25 re diell shi
Gjirokastër 13/30 re diell shi
Sarandë 17/29 re diell shi

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
Më shumë se tre gjenerata të mjekësisë janë larguar nga vendi, pandemia përkeqëson situatën

Nga viti 2010 në vitin 2017 janë larguar nga vendi 772 mjekë, me arsim të përgjithshëm ose me specializime pasuniversitare,...

Close