X

Koronavirusi/ Gjykata në Brazil merr vendim: Presidenti të mbajë maskë në publik

Një gjykatë në Brazil ka urdhëruar që presidenti i vendit Jair Bolsonaro të mbajë maskë në publik.

Vendimi i gjykatës, që u bë publik të martën, erdhi pasi kreu i shtetit brazilian u pa maskë gjatë daljeve të tij publike.

Gjykatësi federal Renato Borelli tha se Bolsonaro do të marrë 387 dollarë në gjobë, në rast se nuk mban maskën në publik.

Brazili është një nga shtetet që ka numër të lartë të të infektuarve me koronavirus.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, LAJME
“Me 300 firma shpallesh pakicë”, projekti i qeverisë cilësohet antikombëtar nga Instituti i Historisë dhe Avokati i Popullit

Në Shqipëri një grupim prej 300 personash që pretendojnë se i përkasin një pakice kombëtare mund t’i drejtohen një komisoni...

Close