X

Digjnin plehrat në Manzë, procedohen nga policia dy persona

Dy shtetas janë proceduar pēnalisht nga Policia e Durrësit. Shkak është bërë djēgia e mbetjeve në zonën e Manzës, duke ndotur kështu ajrin.

Vijojnë operacionet kundër krimeve mjedisore. Ndotën ajin duke djēgur mbeturina, procēdohen pēnalisht dy shtetas. Në vijim të kontrolleve të vazhdueshme për parandalimin e krìmeve mjedisore, specialistët e Stacionit të Policisë Manzë proceduan në gjendje të lirë shtetasit:

B. A., 51 vjeç dhe K. T., 56 vjeç, banues në Ishull dhe Kullë, pasi, tek Gjiri i Lalëzit, kanë djēgur mbeturina të ndryshme, duke shkaktuar ndotje të ajrit.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme, për veprën pēnale “Ndotja e ajrit””, thuhet në njoftimin e policisë së Durrësit.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Makina aksidēnton 8-vjeçarin në Tiranë, e lë në mes të rrugës dhe largohet

Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e pasdites së sotme në Tiranë. Një automjet ka përplāsur një fëmijë...

Close