X

‘Alkooli i frutave në būrg’ fut në grindje masive shqiptarët me afrikanët, ndërhyn policia

Një sherr ka ndodhur mes shqiptarëve dhe afrikanëve të dënuar në burgun e Cassinos në Itali.

Mediat e vendit fqinj shkruajnë se sherri ka qenë i ashpër, aq sa autoritetet e būrgut kanë ndërhyrë dhe disa prej personave të përfshirë në konflikt, janë dërguar në spital për kurim.

Policia ende nuk e ka të qartë plotësisht sesi ka degjeneruar sherri në būrg, por ka një pistë për këtë.

Mediat italiane shkruajnë se zënkat mes të būrgosurve kanë ardhur gjithmonë për shkak të kontrollit të trāfikut brenda seksioneve të burgjeve.

Shqiptarët donin që të ishin “kapot” e burgut në prodhimin e pijeve alkoolike prej frutave, edhe pse ky ishte një “biznes”, thuajse ekskluziv i afrikanëve.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Protesta e 2 marsit, Ilir Meta: Falënderoj shqiptarët që dolën në shesh për t’i thënë ndal kapjes së Gjykatës Kushtetuese

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në një deklaratë për mediat përpara gazetarëve u shpreh se KED ka funksionuar në mënyrë...

Close