X

Kthjellime dhe vranësira në mesditë, moti për çdo qytet


Moti sot parashikohet i kthjellët me vranësira kalimtare në orët e mesditës në zonat malore në veri, verilindje.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu të dobëta në formë pikash në këto zona.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim-jugperëndim e lehtë e në bregdet mesatare. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 18/29 diell re shi
Kukës 15/28 diell re shi
Lezhë 16/29 diell re shi
Dibër 11/24 diell re shi
Durrës 19/29 diell re
Tiranë 19/30 diell re
Elbasan 16/31 diell re
Berat 14/31 diell re
Vlorë 19/31 diell re
Korçë 13/25 diell re
Gjirokastër 14/31 diell re
Sarandë 18/29 diell re

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
Votimi final i PE: 15 kushtet që duhet të plotësohen përpara nisjes së negociatave me BE

Pasi u miratua në parim gjatë paradites amendamenti me 15 kushtet për Shqipërinë, Parlamenti Europian shpalli mbrëmë vonë rezultatet e...

Close