X

Reshje shiu në disa zona, moti për çdo qytet


Moti sot parashikohet i paqëndrueshëm. Hera herës kthjellimet do të pasohen nga zhvillime vranësirash.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se reshjet e shiut do të vijojnë me intensitet të ulët e mesatar. Lokalisht në orët e paradites reshjet do të marrin karakter shtrëngatash me shkarkesa elektrike.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim-jugperëndim e lehtë e mesatare, kryesisht në bregdet. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET   Temperaturat në °C

Shkodër 17/23 re diell shi rrufe
Kukës 15/25 re diell shi rrufe
Lezhë 17/25 re diell shi rrufe
Dibër 12/25 re diell shi rrufe
Durrës 17/25 re diell shi rrufe
Tiranë 18/26 re diell shi rrufe
Elbasan 17/26 re diell shi
Berat 14/28 re diell shi
Vlorë 17/27 re diell shi
Korçë 12/22 re diell shi
Gjirokastër 12/28 re diell shi
Sarandë 15/26 re diell shi.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
“Virusi nuk ka më përzgjedhje”, shefja e Infektivit flet për rrezikun e koronavirusit: Shmangni ambientet publike dhe vendosni maska

Ndërkohë që shifrat e të prekurve me koronavirus në vend kanë kapur rekorde shqetësuese dhe numri i shtrimeve në spital...

Close