X

Ndahet nga jeta Nehat Kulla, “gjenerali” i bāndës famëkeqe


Ndahet nga jeta në moshën 67-vjeçare Nehat Kulla, i njohur si “gjenerali” i bāndës famëkeqe.

Ai kishte disa kohe që kishte përfunduar dënimin 20 vjeçar në burgun e Fushe Krujës për vrāsjen e Halim Gjuzit në vitin 1998 në Golem, shoferi i ish-ministrit të Brendshëm, Halit Shamata.

Kujtojmë se më 29 qershor 2018, Nehat Kulla iu drejtua Gjykatës për lirim me kusht.

Gjendja shëndetësore ishte një nga argumentet e Kullës për lirinë, por më pas hoqi dorë.

Emri i tij është i lidhur me një sërë ngjarjesh dhe njihej si drejtuesi i njërës prej bāndave që vepruan në vitin 1997.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Keni paguar pushimet para izolimit nga koronavirusi? Del Akti Normativ. Ja si do të kompensoheni

Nëse i keni prenotuar pushimet apo udhëtimet tuaja për në verë, që në muajt e parë të vitit, atëherë kur...

Close