X

Optimizëm në Itali, vijon rënia e ndjeshme e vdekjeve nga COVID-19 në Itali

Optimizëm në Itali. Në 24 orët e fundit, Italia ka shënuar 26 víktima dhe 303 raste të reja me koronavirus.

Ditën e djeshme, numri i víktimave ishte 44, që do të thotë se vijon rënia e numrit të víktimave në vendin fqinj.

Nga të dhënat e sotme, 85,5% e rasteve të reja janë në Lombardi.

Numri total i të prekurve nga Covid-19 në Itali ka shkuar 237,290.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, FLASH, LAJME
Gjyqtari Petrit Aliaj shkarkohet nga detyra

Gjyqtari i Gjykatës së Apelit të Vlorës u shpall i shkarkuar nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit për shkak të...

Close