X

Ulet ndjeshën numri i víktimave nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Itali

Ulet ndjeshën numri ditor i víktimave nga koronavirusi në Itali. Gjatë 24 orëve të fundit u shënuan 44 vdekje nga Covid-19, që e çojnë totalin në 34 mijë e 345.

Italia ka regjistruar 338 raste të reja me COVID-19 duke e çuar totalin në 236 mijë e 969. Bilanci është më pozitiv se një ditë më parë kur u shënuan 379 raste të reje dhe një rritje me 180 raste nga dita e premte.

Vlen të theksohet se shumica e rasteve u regjistruar në Lombardi, rajoni që deri më sot ka 91 mijë të infektuar me COVID-19.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, FLASH, LAJME
Bilanci/ Koronavirusi arrin afër tetë milionë të infektuar në gjithë botën, mbi 50% janë të shëruar

Koronavirusi po arrin shifrën e tetë milionë të infektuarve në të gjithë botën teksa momentalisht statistikat shënojnë 7,921,615 persona. Por...

Close