X

Bilanci/ Koronavirusi arrin afër tetë milionë të infektuar në gjithë botën, mbi 50% janë të shëruar

Koronavirusi po arrin shifrën e tetë milionë të infektuarve në të gjithë botën teksa momentalisht statistikat shënojnë 7,921,615 persona.

Por mbi 50% e të infektuarve që janë regjistruar gjatë pandemisë prej fillimit të saj e deri më sot, 4,070,377 rezultojnë të shëruar.

Ndërkohë 433,302 víktima është bilanci tragjik në humbje jetësh që ka shënuar deri më sot koronavirusi.

Nga të infektuarit rreth 25% janë vetëm në SHBA, ndjekur nga Brazili dhe Rusia me Indinë. Kurse për viktima pas SHBA dhe Brazilit ndjekin Britania me Italinë.

Ditën e sotme më shumë víktima nga vendet më të prekura ka shënuar Meksika, deri më tani me 424.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, LAJME
Zyrtare/ Dalin përgjigjet e testit të Gjuhë-Letërsisë. Zbulohet se çfarë bëri Turi

Dalin përgjigjet e veçanta të pyetjeve në provimin e Gjuhë- Letërsisë së Maturës Shtetërore 2020. Pas shumë pretendimeve dhe protestave,...

Close