X

Policia zbardh detaje për vrāsjen mafioze në Tiranë, si u ekzēkutua Hekuran Billa me silenciator brenda në “BMW”

Një person është ekzekutuar me armē zjarri mbrëmjen e sotme. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në zonën e njohur si “Komuna e Parisit”, pranë Qendrës Kristal. Zona është rrethuar nga forca të shumta policie.

Mësohet se viktīma është identifikuar si Hekuran Billa, 40 vjec nga Kukësi. Ai është gjetur i vdekur brenda një makine tip “BMW X6”. Raportohet se víktima ka precedentë të mëparshëm penalë.

Njoftimi i policise

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 11.06.2020, rreth orës 22:00, tek Komuna e Parisit në rrethana ende të paqarta është vrārë me armē zjarri shtetasi H.B., 40 vjeç, i cili po qarkullonte me mjetin e tij.

Menjëherë forca të shumta policie kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë rrethuar zonën ku vijon krehjen e zonës për kapjen e autorit.

Menjëherë është ngritur Grupi hetimor dhe nën drejtimin e Prokurorisë po vijon puna për sqarimin dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes, si dhe sekuestrimin e çdo prove të vlefshme qê do çojë në identifikimin e autorit.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Del emri / Ekzēkutim mafioz te “Komuna e Parisit” në Tiranë, një i vdekur

Një person është ekzēkutuar me armē zjarri mbrëmjen e sotme. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në zonën e njohur si...

Close