X

“Rama shkatërroi ekonominë”, Basha: Varfëroi shqiptarët gjatë pandemisë!


Edi Rama e ka shkatërruar ekonominë dhe ka varfëruar shqiptarët akoma edhe më shumë gjatë pandemisë, sipas kryedemokratit Lulzim Basha.

Me anë të një postimi në Facebook, Basha shkruan se “propaganda me regji qendrore” nuk e fsheh dot dështimin.

Sipas Bashës, “Rama nuk i ndihmoi qytetarët as pas tërmetit dhe as gjatë pandemisë.

Lekët e shqiptarëve i çon në xhepin e oligarkëve dhe për shpenzime luksi.”

POSTIMI:

RAMAVIRUSI shkatërroi ekonominë dhe varfëroi shqiptarët edhe më shumë gjatë pandemisë.

Propaganda me regji qëndrore e Ramës nuk e fsheh dot dështimin. Në prill premtoi se do të punohet me 4 turne (!!!) për të pastruar Thumanën nga rrënojat. Pamjet flasin vetë. “Puna” zgjati aq sa vizita dhe transmetimi me regji qëndrore i mashtrimit të radhës.

Rama nuk i ndihmoi qytetarët as pas tërmetit dhe as gjatë pandemisë. Lekët e shqiptarëve i çon në xhepin e oligarkëve dhe për shpenzime luksi.

Në vend që të ndihmonte qindra familje të varfëra, Rama harxhoi qindra mijë euro të taksave tona me charter luksi për fundjavë në Paris.

Ekonomia në krizë të thellë, është dështimi i Ramës, i qartë po aq sa gënjeshtrat që ai broçkullit çdo ditë shqiptarëve.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Përdhūnimi i 15-vjeçares, Vokshi: I gjithë shteti nuk funksionoi, të marrim fatin në dorë

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi në “ABC e mëngjesit” është ndalur të çështja që tronditi së fundmi opinionin publik....

Close