X

Pamje të jashtëzakonshme nga Tirana, mijëra qytetarë protestojnë kundër dhūnës ndaj vajzave dhe grave

Mijëra qytetarë kanë marshuar në shenjë proteste, pas abūzimit të një 15 vjeçare nga roja i shkollës.

Protesta “Për fëmijërinë e vjedhūr”, ka nisur fillimisht në sheshin Skënderbej, ku protestuesit kanë shpalosur disa pankarta me mesazhe të ndryshme.

Më pas protesta është zhvendosur tek Ministria e Arsimit, të cilën protestuesit e kanë quajtur “Ministri a Turpit”.

Shihni më poshtë fotot nga kjo protestë qytetarë e jashtëzkonshme.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in KRYESORE, LAJME, NË FOKUS
PRAPASKENAT/ Shkrihet KQZ, roli i Kryekomisionerit dhe depolitizimi i komisioneve. Si u arrit pakti për identifikimin biometrik

Administrata Zgjedhore është pika që ndan maxhorancën dhe opozitën për të arritur një marrëveshje konsensuale për zgjedhjet. Burimet thanë për...

Close