X

Koronavirusi, 88 víktima dhe 177 raste të reja në 24 orët e fundit në Itali

Në 24 orët e fundit numri i víktimave me koronavirus është 88 si dhe 177 të infektuar më shumë.

Numri i viktimave të shkaktuara nga koroanvirusi ka arritur sot në 33,689, ndërsa të infektuarit në 234,013.

Në përmirësim shfaqet ditë pas ditë situata në sistemin shëndetësor. Aktualisht janë 5503 pacientë të shtruar në regjim spitalor e 338 në repartet e terapisë intesive.

Pacientë të shëruar deri më sot janë 161,895 dhe janë 957 pacientë të shëruar më shumë se një ditë më parë.

Persona aktivë pozitiv me Covid 19 aktualisht janë 38,429.

Koronavirusi në Itali:

Koronavirusi në botë:

Koronavirusi sipas shteteve:

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, FLASH, LAJME
FOTO/ Vrāsja e George Floyd, amerikanët shtrihen në tokë

Në SHBA vijojnë protestat për vrāsjen e afro-amerikanit George Floyd. Ndërsa sot protestuesit kanë bërë një gjest të veçantë. Në...

Close