X

Bushati: Deklaratat e Yuri Kim dhe Luli Bashës, gjuhë mafioze dhe shantazhuese

Gazetari Andi Bushati, ka reaguar pas shkëmbimit të deklaratave mes amabsadores Yuri Kim dhe kreut të PD-së, Lulizm Basha, lidhur me reformën zgjedhore.

Yuri Kim tha fillimisht se “topi është në fushën e Bashës” dhe se mazhoranca ka bërë lëshime për reformën, ndërsa Basha u shpreh se ende nuk ka dakordësi mbi një çështje.

Këto deklarata që nuk sqarojnë asgjë, Bushati i konsideron një gjuhë “të denjë mafioze dhe shantazhuese”.

Reagimi i plotë i Andi Bushatit:

Kimi dhe shoku vet Luli nuk mund të dalin para publikut dhe të flasin me gjuhë të denjë për mafiozët që komunikojnë me kode shantazhuese.

Nëse shfaqen para shqiptareve për të folur duhet të kenë mirësjelljen të thonë pse, topi është në një fushë?

Cila është pika ku skanë rënë dakord, çfarë u pranua dhe çfarë jo?

Doni një prove që komunikimi i tyre qe i fëlliqur dhe aspak ne dobi të publikut: bëjini një pyetje vetes çfarë kuptuat nga dy deklaratat e mbrëmjes?

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in KRYESORE, LAJME
“Zgjedhorja”, Patozi: Lulzim Basha është më i dobët në këto negociata

Në studion e “Byro Politike”, kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, ka komentuar zhvillimet e fundit për Reformën Zgjedhore. Ndërsa,...

Close