X

“Të arrihet marrëveshje për Zgjedhoren”, Basha i përgjigjet komisionerit të BE: Opozita e gatshme për të përmbyllur procesin


Kreu i opozitës shprehu falenderimin për Komisionerin për Zgjerimin, i cili tha pak më parë se arritja e një marrëveshje për reformën zgjedhore është thelbësore.

Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi kërkoi miratimin e reformës zgjedhore në mënyrë konsensuale, jo të njëanshme.

“Reforma elektorale në Shqipëri: Inkurajoj të gjitha palët, brenda dhe jashtë parlamentit, që të bëjnë sërish një përpjekje dhe të arrijnë një marrëveshje.

Kjo është një reformë e rëndësishme që dhe do të ishte për të ardhur keq nëse ky moment do të humbej. Shpresoj për një marrëveshje: kjo është thelbësore.”– u shpreh Basha.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Rama flet për herë të parë për Ardi Veliun: Drejtori gaboi, por është me integritet dhe shumë profesional!

Kryeministri Edi Rama, ka folur për herë të parë për skandalin ku u përfshi Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Ardi...

Close