X

Alfred Cako dhe disa qytetarë marshojnë në Tiranë kundër masave ndaj Covid


Një grup aktivistësh janë mbledhur tek ish-parku Rinia dhe kanë nisur një marrshim përgjatë Bulevardit Kryesor të Tiranës në drejtim të Presidencës.

Mësohet se iniciatori i kësaj proteste është inxhinieri dhe aktivisti Alfred Cako.

Arsyeja e kësaj proteste simbolike është kundër masave që ka marrë qeveria ndaj pandemisë.

Qytetarët kanë protestuar edhe kundër vaksinës.

Simbolikat e kësaj proteste i kanë shkruar në bluzat dhe pankartat e tyre.

Në disa prej pankartave shkruhet:

“NO VACCINE BY FORCE!”
“NO MORE QUARANTINE!”
“NO MORE PLANDEMY Nr.2!”
“No 5G!”.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
VIDEO/ Abaz Dogu mbulon fytyrën nga turpi, gjykata vendos sot për përdhūnuesit e 15 vjeçares

Abaz Dogu mbulon fytyrën nga turpi, gjykata vendos sot për përdhūnuesit e 15 vjeçares Abaz Dogu dhe tre të rinjtë...

Close