X

Reshje shiu me intensitet të ulët, moti për çdo qytet


Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, mori për ditën e sotme parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura në të gjithë territorin.

Parashikohen reshje shiu me intensitet të ulët dhe mesatar në formë shtrëngatash, ndërsa në orët e mbrëmjes reshjet ndërpriten.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperëndim 1-6 m/sek, në momentin e zhvillimit të vranësirave era fiton shpejtësi deri në 10m/s. Deti do të jetë i forcës 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET    Temperaturat në °C

Shkodër 11/20 Shi diell

Kukës 8/16 shi diell

Lezhë 12/21 shi diell

Dibër 6/15 shi diell

Durrës 11/20 shi diell

Tiranë 12/21 shi diell

Elbasan 10/20 shi diell

Berat 10/22 shi diell

Vlorë 10/23 shi diell

Korçë 5/17 shi diell

Gjirokastër 8/19 shi diell

Sarandë 11/23 shi diell.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
Plågosën 35-vjeçarin dhe e mbajtën disa kohë të mbyllur në shtëpi, arrestohen dy të rinjtë

Policia e Durrësit ka arrestuar dy persona, T. C, 33 vjeç dhe E. C, 24 vjeç, pasi kanë plagosur me...

Close