X

Konfirmohen katër vdekje dhe dy raste të reja me koronavirus në Greqi

Dy raste të reja të koronavirusit në Greqi u njoftuan të hënën pasdite. Numri i përgjithshëm i rasteve është 2.918, nga të cilat 55.1% janë burra.

Vdekjet në 24 orët e fundit të pacientëve me COVID-19 janë katër, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 179 vdekje.

Mosha mesatare e pacientëve që kanë vdekur është 76 vjeç, ndërsa numri i pacientëve të trajtuar nga intubacioni është 12. Ndërkohë numri i rasteve gjithsej është 2918.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Tre muaj të izoluar, shqiptarët u dyndën jashtë vendit, sapo u hapën kufijtë tokësor

Me hapjen e kufijve tokësore, shqiptarët u dynden në pikat kufitare me Greqinë, shumica për pune sezonale. Dalja nga karantina...

Close