X

Kapen 20 kg mārijuanë në Greqi, ndalohet shqiptari dhe një grek

Ndiqet një automjet që vinte nga kufiri greko-shqiptar, kapet me mbi 20 kg mārijuanë. Fillimisht mjeti nuk i është bindur postbllokut të policisë greke dhe pas ndjekjes është ndaluar në Agelokastro, Aitiloakarnania. Brenda në mjet u gjetën dhe sekuestruan 20 pako me 20 kg 500 gram mārijuanë.

Në pranga ka rënë drejtuesi i mjetit, një shtetas shqiptar. Gjithashtu u identifikua dhe më pas u arrestua edhe pronari i mjetit, shtetas grek. U sekuestruan tre celularë dhe 200 euro.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Prokuroria kërkon 135 vjet burg për klanin māfioz italo-shqiptar

Në Itali po zhvillohet gjyqi për një nga klanet māfioze të përforlura vitet e fundit të përbërë nga shqiptarë dhe...

Close