X

Këshilli Politik/ Zbardhen prapaskenat e takimit me përfaqësuesin e SHBA. Ja çfarë kanë dakordësuar palët

Prej mëse tri orësh vijon mbledhja e Këshillit Politik, ku palët tashmë po vijojnë diskutimet me përfaqësuesin e SHBA.

Mësohet se palët kanë gjetur dakordësi për disa çështje të rëndësishme, siç është identifikimi biometrik i votuesve dhe çështja e komisionerëve.

Palët kanë rënë dakord që në zgjedhjet e ardhshme të zbatohet teknologjia për identifikimin e votuesve, ndërsa mësohet se është pranuar edhe kërkesa për të patur komisionerë të depolitizuar në votimet e 2021.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Sherr në Durrës, dy persona plāgosin një 35-vjeçar me mjete të forta, kapen nga Policia

Një plagosje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Durrës. Dy persona kanë goditur dhe plāgosur me mjete të forta një...

Close