X

Italia shënon 75 víktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit, 355 raste të reja

Në Itali janë shënuar 75 víktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit, duke vijuar me uljen graduale të këtyre shifrave.

Ndërkohë, 33 prej tyre ishin vetëm në Lombardi e cila është zona më e goditura nga koronavirusi në shtetin fqinj. Po ashtu u regjistruan 335 raste të reja dhe një ulje në Milano.

Tashmë numri i viktimave nga COVID-19 në Itali ka shkuar në 33,415, kurse të infektuarit 233,019.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/