X

“I prekur nga Covid-19 dhe frikë nga vdekja”, rrëfimi shokues i trajnerit të Atalantës


“Testi sierologjik i dhjetë ditëve më parë konfirmoi se jam prekur nga Covid-19”. Trajneri i Atalantës, Gian Piero Gasperini ka bërë këtë rrëfim shokues në një intervistë për “La Gazzetta Dello Sport”.

“Një ditë përpara ndeshjes kundër Valencia në Champions ndjehesha shumë keq. Nuk kisha temperaturë, por ndjeja trupin copë. Kisha humbur gjithashtu shijimin. Pa temperaturë dhe pa tampon. Ishte periudhë e vështirë dhe kisha shumë frikë”, ka thënë tekniku italian.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
Tamponë dhe distancë sigurie, sheti europian bëhet vendi i parë që rikthen tifozët në stadiume

Futbolli në Hungari nisi më 23 maj, por që nga kjo fundjavë qeveria dhe federata në vend rihapën dyert e...

Close