X

Angli/Ndërtohet monumenti me vlerë 3,2 milionë paundë në nder të stafit mjekësor

Një monument me vlerë £3.2milionë në nder të anëtarëve të stafit mjekësor që humbën jetën në krye të detyrës për shkak të koronavirusit do të përurohet në ditët në vijim në Angli.

Më shumë se 7000 punojës të emergjencës kanë humbur jetën në 250 vitet e fundit, ndër të cilët më shumë se 180 punonjës kanë vdekur për shkak të Covid-19.

Memoriali i shërbimit kombëtar të emergjëncës u planifikua para se të fillonte pandemia, por tashmë është bërë në nder të atyre që humbën jetën këtë vit.

Monumenti do të ketë një figurinë që përfaqëson anëtarët e stafit mjekësor.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in Magazine
Superfrutat e freskëta të qershorit – Cilat janë dhe si t’i zgjidhni

Qershori është muaji i parë zyrtar i verës. Dhe zakonisht kur mendojmë për verën, mendja na shkon menjëherë tek ngjyrat,...

Close