X

Vendimi i Gjykatës në Kosovë/ Meta: Gjithmonë kam respektuar Kushtetutën, e rëndësishme të mbizotërojë sjellja europiane

Presidenti Ilir Meta ka komentuar rastin e vendimit të Gjykatës Kushtetuese në Kosovë.

Meta thotë se, ai vetë ka respektuar gjithmonë Kushtetutën dhe e rëndësishme në Kosovë është që të mbizotërojë sjellja europiane ndaj institucioneve.

Gjykata Kushtetuese në Kosovë vendosi pro Thaçit, për t’i dhënë mandatin qeverisës LDK-së dhe koalicionit të krijuar prej saj.

STATUSI I PRESIDENTIT

Lidhur me zhvillimet e fundit në Kosovë, dua të nënvizoj se gjithmonë kam respektuar Kushtetutën dhe institucionet e Republikës së Kosovës, dhe këtë do ta bëj gjithmonë.

Është shumë e rëndësishme që në Kosovë të mbizotërojë sjellja europiane ndaj institucioneve. 🇦🇱🇽🇰

Lidhur me zhvillimet e fundit në Kosovë, dua të nënvizoj se gjithmonë kam respektuar Kushtetutën dhe institucionet e…

Publiée par Ilir Meta sur Vendredi 29 mai 2020

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
“Miratoni Reformën Zgjedhore”, ambasadori italian thirrje politikës nga Vlora: Mendimi im për Teatrin Kombëtar

Ambasadori Italian, Fabrizio Bucci, i është përgjigjur interesimit të gazetarëve mbi reformën zgjedhore. Sipas ambasadorit italian, reforma zgjedhore është shumë...

Close