X

Shkon afër gjashtë milionë numri i të infektuarve me koronavirus në të gjithë botën, mbi 365 mijë të vdekur

Koronavirusi e ka ulur ritmin e infektimit kohëve të fundit, megjithatë numri i personave me Covid-19 në të gjithë botën ka shkuar afër gjashtë milionë njerëz.

Saktësisht, në mbarë globin, numri i personave që infektuar me Covid-19, ka shkuar në 5,991,643 njerëz.

Numri i víktimave nga koronavirusi në mbarë globin deri tashmë ka shkuar në 365,328 individë.

Shteti me më shumë të infektuar me koronavirus në të gjithë botën është Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pasuar nga Brazili, Rusia, Spanja dhe Mbretëria e Bashkuar.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, LAJME
Borrell: S’jemi në garë me Amerikën për dialogun Kosovë-Serbi, kufijtë të mos preken

Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, në një bisedë me disa gazetarë të vendeve...

Close