X

Reshje shiu lokale, moti për çdo qytet


Moti sot parashikohet me kthjellime dhe zhvillime vranësirash në mesditë deri në pasdite. Në mbrëmje më tepër kthjellime.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se prej orëve të mesditës do të ketë reshje shiu të herëpashershme e lokalisht të vazhdueshme me intensitet të ulët deri mesatar në të gjithë territorin.

Reshjet do të jenë në formën e shtrëngatave, por pranë relieveve kodrinore-malore me shkarkesa elektrike dhe breshër.

Mjegullinë për shkak të reshjeve të shiut.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje – Jugperëndim deri ne 10m/s, duke u shoqëruar me valëzim të forcës 2 deri 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET   Temperaturat në °C

Shkodër 11/24 Diell shi/stuhi

Kukës 11/20 Diell shi/stuhi

Lezhë 14/23 Diell shi

Dibër 9/16 Diell shi/stuhi

Durrës 13/23 Diell shi

Tiranë 12/28 Diell shi/stuhi

Elbasan 11/22 Diell shi/stuhi

Berat 9/24 Diell shi/stuhi

Vlorë 12/22 Diell shi

Korçë 6/14 Diell shi/stuhi

Gjirokastër 5/22 Diell shi/stuhi

Sarandë 10/23 Diell shi/stuhi.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
U tha se është shtatzënë, reagon Armina Mevlani

Blogerja Armina Mevlani është një ndër vajzat më të njohura të showbizz-it shqiptar. Armina komentohet edhe për faktin se, është...

Close