X

Punonjësit e fasonerisë në Vlorë ngrihen në protestë: Duam pagën e luftës


Vazhdojnë protestat e punonjësve që nuk kanë mundur ta marrin ende pagën e luftës në qytetin e Vlorës.

Këtë mëngjes një tjetër fasoneri është ngritur në protestë, duke kërkuar përfitimin e pagës që u takon.

Ato thonë se kanë aplikuar për pagën e luftës, por ju është refuzuar. Në protestë sot janë ngritur punonjës të një kompanie fasone këpucësh e cila ka rreth 120 të punësuar.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Lë qelinë e burgut Moisi Habilaj, mediat italiane: Do të qëndrojë në arrest shtëpie

Le qelinë e burgut dhe do të qëndrojë në arrest shtëpie Moisi Habilaj. Mediat italiane shkruajnë se ai do të...

Close