X

VIDEO/ Këlliçi: Verem Veliaj nuk i do qytetarët e thjeshtë të Tiranës. Ky poshtërim të marrë fund!

Përmes një video të postuar në rrjetet sociale, kreu i FRPD, Belind Këlliçi, i rikthehet edhe një herë dhunës së Policisë Bashkiake, që është filmuar jo pak herë duke keqtrajtuar qytetarët.

Sipas Këlliçit, kyebashkiaku Erion Veliaj nuk i do qytetarët e thjeshtë që sfidojnë çdo ditë varfërinë pasi i kujtojnë vendlindjen.

Reagimi i plotë i Belind Këlliçit:

Verem Veliaj nuk i do qytetaret e thjeshte te Tiranes, qe sfidojne cdo dite varferine e tejskajshme qe ka pllakosur vendin dhe kryeqytetin. Ai nuk i do se i kujtojne origjinen e tij, nepermjet tyre ai kujton se nuk lindi mes oligarkesh, mes tenderash dhe aferash…

Prandaj kjo urrejtje per me te dobtit shfaqet ne cdo qelize te tij, ne cdo nepunes te tij qe i bindet qorrazi. Kjo dhimbje e ky poshterim per qytetaret e Tiranes duhet te marre fund nje ore e me pare. Kryetari i pavotuar i bashkise Tirane duhet larguar nje ore e me pare nga ai pozicion dhe mundesisht nga ky qytet!

Verem Veliaj nuk i do qytetaret e thjeshte te Tiranes, qe sfidojne cdo dite varferine e tejskajshme qe ka pllakosur vendin dhe kryeqytetin.

Verem Veliaj nuk i do qytetaret e thjeshte te Tiranes, qe sfidojne cdo dite varferine e tejskajshme qe ka pllakosur vendin dhe kryeqytetin. Ai nuk i do se i kujtojne origjinen e tij, nepermjet tyre ai kujton se nuk lindi mes oligarkesh, mes tenderash dhe aferash… Prandaj kjo urrejtje per me te dobtit shfaqet ne cdo qelize te tij, ne cdo nepunes te tij qe i bindet qorrazi. Kjo dhimbje e ky poshterim per qytetaret e Tiranes duhet te marre fund nje ore e me pare. Kryetari i pavotuar i bashkise Tirane duhet larguar nje ore e me pare nga ai pozicion dhe mundesisht nga ky qytet!

Publiée par Belind Këlliçi sur Mardi 26 mai 2020

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Shqiptarët ‘harrojnë’ frikën nga koronavirusi/ Shqetësimi kryesor tani është ekonomia

Me zgjerimin e listës së bizneseve të lejuara për të ushtruar aktivitetin dhe me heqjen e “leje daljes” duket se...

Close