X

Pësoi dëmtime të shumta nga tërmeti i 26 nëntorit, banorët e një pallati në Durrës dalin në protestë para Bashkisë


Banorët e një kompleksi në Durrës janë grumbulluar para Bashkisë së këtij qyteti, për të protestuar, pasi kërkojnë informacione në lidhje me fazën e rindërtimit të kompleksit të dëmtuar nga tërmeti.

Banorët kanë kërkuar nëpërmjet shumë letrave informacion nga Bashkia, por nuk kanë marrë përgjigje.

Banorët disponojnë disa pyetje që duan t’ia adresojnë kryetares se Bashkisë nëse do të zhvillojnë një takim.

Sikurse shihet edhe nga foto, kompleksi në fjalë ka pësuar shumë dëmtime nga tërmeti i 26 nëntorit.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
“Numri i infektimeve është i ulët”, Kalo: Uji dhe dielli ndihmojnë në luftën ndaj koronavirusit

Mjeku Tritan Kalo në një intervistë për Abc e Mëngjesit është shprehur se tashmë kurba e koronavirusit është në rënie...

Close