X

Lufta ndaj koronavirusit/ Japonia ndihmon Kosovën me 718 mijë dollarë

Japonia ndihmon Kosovën me 718 mijë dollarë në luftën ndaj koronavirusit. Ndihma është dhënë nëpërmjet UNICEF dhe janë për produkte mjekësore, sanitare dhe higjienike si dhe mundësi për arsimim të vazhdueshëm për fëmijët.

Kosova është drejt përfundimit të pandemisë dhe është duke rihapur ekonominë si dhe lëvizjen e qytetarëve.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Takimi i Bashës me ambasadoren Yuri Kim, VOA: Opozita angazhohet që reforma zgjedhore të kryhet brenda majit

Opozita u angazhua sërish sot që të bëjë gjithçka sa i takon asaj për të përmbyllur reformën zgjedhore brenda datës...

Close