X

Krujë, prej tre ditësh asnjë rast pozitiv me koronavirus


Izolimi dhe masat e distancimit social duket se tashmë kanë sjellë sukses në Krujë ku për të tretën ditë radhazi në një ndër vatrat më të mëdha të koronavirusit në vend nuk është konfirmuar asnjë rast pozitiv.

Burime për Abc News bëjnë me dije se në 24 orët e fundit janë bërë 22 teste, nga të cilët nuk është konfirmuar asnjë rast pozitiv.

Nga të dhënat e deritanishme nga Instituti i Shëndetit Publik, Kruja është një ndër qyteti i tretë pas Tiranës dhe Durrësit që ka numrin më të lartë të të infektuarve.

Deri më tani në kujë janë 27 raste aktive me Covid 19

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Pësoi dëmtime të shumta nga tërmeti i 26 nëntorit, banorët e një pallati në Durrës dalin në protestë para Bashkisë

Banorët e një kompleksi në Durrës janë grumbulluar para Bashkisë së këtij qyteti, për të protestuar, pasi kërkojnë informacione në...

Close