X

VIDEO/ Hajduti shqiptar hyn nga dritarja, por e ndalojnë fqinjët e italianit

Një burrë me origjinë shqiptare është arrestuar pasditen e së premtes në Milano me akuzën e vjedhjes. Mediat vendase bëjnë me dije se 30- vjeçari është kapur në flagrancë , duke vjedhur një apartament në Ugo Betti, në zonën e Bonola.

Mësohet se policia është lajmëruar nga një banor i pallatit rreth orës 2;30 duke qenë se ka rënë alarmi. Në xhepat e tij, policia gjeti bizhuteri ari me vlerë 10 mijë euro, të cilat i kishte vjedhur nga dhoma gjumi e apartamentit të katit të katërt.

Shqiptari u dërgua në polici ku më vonë është zbuluar se ai kishte një urdhër burgu nga gjykata e Milanos për një dënim prej 2 vjet e gjysmë për grabitje, vërtetim të rremë dhe posedim të dokumenteve false. (Për videon KLIKO KETU)

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
“Po lini nam, çlironi Shqipërinë”, Renato Mekolli shpërthen pasi Rama njoftoi të dielat pa makina: Vetëm shtet që nuk kemi

Kryeministri Edi Rama lajmëroi se do ndalohet qarkullimi me makina të dielave, duke filluar nga tetori i këtij viti deri...

Close