X

Korçë/ Tentoi të rrëmbejë 4-vjeçaren, jepet vendimi për 18-vjeçarin


Në Korçë është zhvilluar sot seanca gjyqësore për 18-vjeçarin, i cili tentoi të rrëmbejë një 4-vjeçare tre ditë më parë.

Gjykata ka vendosur shtrim të detyrueshëm në një spital psikiatrik për të pandehurin.

Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 22:00 të mbrëmjes së të shtunës, ku 18-vjeçari tentoi t’i rrëmbejë nënës vajzën 4-vjeçare.

Ka qenë një djalë ai i cili e ka ndjekur autorin dhe pak metra më tej ka arritur ta ndalojë duke i marrë vajzën.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
VIDEO/ Sot gjashtë raste të reja me koronavirus në vend, ja harta e përhapjes

Vazhdon të rritet numri i të prekurve me koronavirus në vendin tonë. Në 24 orët e fundit janë konfirmuar gjashtë...

Close