X

Ekzēkutimi i djalit të mjekut që tronditi Vlorën, pse është i vështirë identifikimi i autorëve. Policia ka sekuestruar…

Detaje të reja nga vrasja e 25-vjeçarit, qe u ekzēkutua me kallashnikov orët e para të mëngjesit të ditës së djeshme, në zonën e njohur si “7 pallatet” në Vlorë.

Ngjarja që ka tronditur gjithë qytetin ndodhi ditën e festës së Fiter Bajramit, disa metra larg banesës së të riut. Viktima është Kristian Breshanaj, ndërsa në drejtim të tij është qëlluar dhjetë herë.

Sipas informacioneve të marra nga grupi hetimor, autorët dyshohet të kenë qenë dy persona të maskuar, të cilët janë larguar në drejtim të lagjes “10 korriku”, pasi qëlluan për vdekje Kristian Breshanaj. Pasi kanë djegur makinën me të cilën kryen krímin e rëndë, ata dyshohet të jenë ndihmuar nga një makinë tjetër, e cila i priste rreth një kilometër nga vendi i ngjarjes.

Identifikimi i tyre, thonë burimet, është shumë i vështirë, pasi në zonë janë të pakta kamerat e sigurisë dhe zona është në errësirë totale, çka vështirëson në identifikimin e autorëve. Për të parë lëvizjet e autorëve, grupi hetimor ka sekuestruar kamerat e sigurisë në disa subjekte private, që ndodhen në zonë.

Ndërkohë, edhe vendi ku është djegur automjeti duket se ka qenë mjaft i studiuar nga autorët, pasi bëhet fjalë për një zonë pa ndriçim dhe pranë nuk ka subjekte, ku mund të diktoheshin nga kamerat e sigurisë. Sipas Policisë, dyshimet janë që kjo ngjarje të jetë studiuar gjatë nga atentatorët dhe veç dy personave të cilët kanë marrë pjesë në të, nga Policia dyshohet se janë përfshirë edhe të tjerë, të cilët mund të kenë ndihmuar autorët të largohen.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut/ Zaev: Nuk i duam pa opozitën

Ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka thënë se partia e tij, LSDM, nuk do zgjedhje pa VMRO- DPMNE,...

Close