X

Bushati shpërthen ndaj qeverisë: E kanë bërë m*tin mullar dhe shpikin armiq


Analisti Andi Bushati është treguar i ashpër me ambasadoren e SHBA në Tiranë, e cila tha se po kërkohet që të vrītet Reforma në Drejtësi. I ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Open” në Top Channel, analisti tha  se deklarata e ambasadores nuk qëndron dhe se qeveria kërkon një armik që të thotë se janë të tjerë që nuk duan reformën.

Më tej ai shpërtheu kundër qeverisë duke thënë se e kanë bërë m*tin mullar dhe prandaj u duhet një armik.

Këta kërkojnë një armik kanë që në nisje të Reformës në Drejtësi që kërkojnë një armik. Deri në vitin 2017 kam qenë dhe unë vīktīmë e propagandës që PD e LSI nuk donin reformën, por tani që ato kanë dalë jashtë sistemit mendoj se nuk kanë asgjë. Tani qeveria ka mbetur vetëm dhe i duhet një armik more vëlla. E kanë bërë m*tin mullar dhe duan një armik”, u shpreh Bushati

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
‘Njerëzit të mos trajtohen si bagëti’, ish-ministri Solis i ashpër me qeverinë: Po ābuzohet me pushtetin!

Ish-ministri i Shëndetësisë, Leonard Solis, ka folur për situatën e COVID-19 dhe u shpreh se, Shqipëria e ka përballuar me...

Close