X

Spanjë/ Jepet “drita jeshile”, La Liga do të rinisë në 8 qershor!

javësh mund të rinisë La Liga një prej kampionateve më të bukura në botë. Raportohet se qeveria spanjolle ka dhënë “OK” që të luhet prej 8 qershorit, një lajm i mirë. “Me miratimin e Këshillit të Lartë të Sporteve, është dhënë drita jeshile që liga profesioniste e futbollit të nisë përsëri, nga 8 qershori.

Muzetë, kinematë, koncertet dhe teatrot gradualisht do rikthehen siç ishin”. Në Spanjë numri i të prekurve dhe viktimave nga COVID-19 ka ardhur në rënie, ndërkohë që edhe masat që pritet të merren do ndihmojnë në parandalimin e përhapjes së virusit. Nëse La Liga rinis në 8 qershor, atëherë të gjithë apsionuarit pas Messit, Sergio Ramos, Antoine Griezmann e Joao Felix me shokë do të kenë mundësi të përjetojnë emocionet e këtij superkampionati nëpërmjet ekranit të Supersport.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
Play-off dhe Play-out në Serie A? Klubet italiane kundërshtojnë në kor

“Nëse nuk mund të luash, nuk mund të luash. Majft!”, ky është mesazhi i Urbano Cairo, presidentit të Torino, i...

Close