X

Shkodra, Teatri ‘Migjeni’, mirëpresin sot protestën për Teatrin Kombëtar


Me thirrjen “Duam Drejtësi”, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar do të zhvillojë sot në orën 13:00, protestën e radhës në Shkodër, përballë Teatrit Migjeni.

“Të shtunën Shkodra na mirëpret. Protestë, – njofton Aleanca. – Në ora 17:00. Teatri Migjeni do të jetë “agoraja” jonë. Demokracia nuk është dhuratë, demokracia është kusht. Vendos. Duam drejtësi.”

Artistët e Teatrit Migjeni të Shkodrës qenë të parët që mbështetën protestën e artistëve dhe qytetarëve ditën e shembjes së Teatrit Kombëtar. Ata dolën përpara godinës dhe mjeshtra të vjetër të skenës e kryesuan revoltën e tyre.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Fërkime në koalicionin opozitar/ A po distancohet LSI nga Basha?

Një çarje e madhe po rrezikon të përvijohet brenda ty partive më të mëdha të koalicionit qeveritar, në bazë të...

Close