X

Koronavirusi, në SHBA 1,6 milion të infektuar, në 24 orët e fundit 1260 viktima


Të vdekurit për shkak të koronavirusit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shkuar në 1260 në 24 orët e fundit.

Janë këto të dhënat e bëra publike nga John Hopkins University. Rastet me të infektuar e kanë kaluar shiftën e 1.6 milion njerëz, ndërsa numri i viktimave në total është afërsisht 95,921.

SHBA është vendi i parë në botë për shkak të numrit të të infektuarve dhe viktimave të shkaktuara nga virusi COVID-19.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA
Rrëzimi i avionit/ Zbardhet dëshmia e të mbijetuarit: Nuk shihja asgjë, dëgjoja vetëm ulërima nga të gjitha anët. Më pas pash dritë dhe…

Një nga të mbijetuarit e rrëzimit të avionit me rreth 100 persona në bord, ditën e djeshm në qytetin pakistanez,...

Close