X

“Kjo mbyllja pas protestës është si të vesh kondom për SIDA pasi ke shkuar me gjithë Afrikën”, gazetari tallet keq me masat e qeverisë


Gazetari Klodian Tomorri ka ironizuar me anë të një shkrimi në rrjetet sociale, vendimin e qeverisë për të mbyllur fundjavën si pasoje e masave të marra për parandalimin e COVID-19.

Tomorri ironizon se të marrësh masa  pas protestave masive të ditëve të fundit është është njësoj si të vesh kondom nga frika e SIDA-s, pasi ke shkuar me gjithe Afriken pa mbrojtje.

“Kjo mbyllja pas protestave me mijera vete ne shesh gjate diteve te fundit, eshte njesoj si te vesh kondom nga frika e SIDA-s, pasi ke shkuar me gjithe Afriken pa mbrojtje. Vetem komiteti yne teknik mund ta shpjegoje kete lloj mase.”- shkruan gazetari.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
“Hiqini dorezat”, mjeku epidemiolog ndan një lajm të mirë: Virusi nuk transmetohet me lehtësi nga prekja e objekteve

Mjeku epidemiolog, Ilir Alimehmeti ka ndare nje lajm te mire me gjithe ndjekesit e tij. Shume aktiv me keshilla dhe...

Close