X

“Hiqini dorezat”, mjeku epidemiolog ndan një lajm të mirë: Virusi nuk transmetohet me lehtësi nga prekja e objekteve


Mjeku epidemiolog, Ilir Alimehmeti ka ndare nje lajm te mire me gjithe ndjekesit e tij.

Shume aktiv me keshilla dhe mendime lidhur me koronavirusi, epidemiologu kete here, duke iu referuar studimeve te fundit, shkruan se tani mund te hiqen dorezat, pasi koronavirusi nuk transmetohet me lehtsi mes prekjes se objekteve qe mendohet te jene ne infektuara.

Ja postimi i epidemiologut

Lajm i mire miqte e mi! 🙏

 CDC (Centers for Disease Control and Prevention – USA) tani informon se virusi nuk trasmetohet me lehtesi permes prekjes se objekteve apo siperfaqeve te infektuara!

➡️ Megjithese eshte ende e mundur, kjo mundesi eshte zbuluar qe eshte shume me e vogel se sa mendohej fillimisht.

🧤 Pra, ato dorezat hiqini po patet mundesi!

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Braimllari: Sandër Lleshi konfirmoi që e ktheu Policinë në një organizatë mafioze të paidentifikuar

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari akuzon ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj se e ka kthyer Policinë e Shtetit...

Close