X

Fiter Bajrami dhe koronavirusi, Maqedonia e Veriut izolim 48 orësh


Autoritetet në Maqedoninë e Veriut njoftuan sot se kanë vendosur një orë policore e cila do të çojë në shtetrrethim 42-orësh pa ndërprerje. Ajo fillon nga ora 11:00 të së dielës dhe përfundon mëngjesin e së martës, ora 05:00. Turqia ka marrë gjithashtu masë ekstreme për shtetrrethim 4 ditor. Kjo ndodh për shkak të Festës së Fitër Bajramit dhe besimtarët myslimanë e festojnë rregullisht, por qeveria për të evituar grumbullimet dhe tubimet në kuadër të masave për COVID-19, ka vendosur orën policore.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN
Greqia regjistron 21 raste të reja me COVID-19, totali shkon në 2873

Greqia ka pësuar një rritje të shifrave sa i përket COVID-19. 21 raste të reja u regjistruan së fundmi në...

Close