X

Diell paradite, por rikthehen vranësirat, si do të jetë moti këtë fundjavë?


Sipas MeteoAlb, kthjellimet mbizotërojnë në të gjithë vendin gjatë paradites.

Por mesdita sjellë kalime vranësirash në zonat veriore ndërsa pjesa tjetër e vendit mbetet me kthjellime.

Temperaturat e ajrit mbeten kostante në vlerat minimale por rriten në ato maksimale duke luhatur vlerat ditore nga 7°C mëngjesi deri në 28°C mesdita.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME
Edhe kjo fundjavë me orare të kufizuara, vetëm të moshuar dhe familjarë në liridalje

Situata epidemike nga Covid-19 është ende prezent në vendin tonë. Si masë parandaluese për përhapjen e pandemisë, edhe këtë fundjavë...

Close