X

Brazili vendi i dytë në botë për infektime nga COVID-19, në 24 orët e fundit 1001 viktima


Brazili ka regjistruar në 24 orët e fundit 1001 viktima për shkak të virusit të ri Covid-19.

Vendi i Amerikës Latine ka kaluar edhe Rusinë për numrin e të infektuarve të konfirmuar me Covid-19, duke u bërë kështu Vendi me më shuma raste koronavirus në botë, pas SHBA-së.

Lajmin e bëjnë me dije mediat lokale, të cilat citojnë të dhënat e ministrisë së Shëndetësisë, sipas së cilave bilanci i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 21.048 dhe ai i të infektuarve 330.890.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA
Disa therrtore kanë pasur numër të lartë infektimesh me korona, mishi mund të shtrenjtohet

Çfarë mund të ndodhë në këto kohëra të mbrapshta: Të mërkurën qeveria gjermane ka vendosur që prej fillimit të vitit...

Close